فروش میگو وانامی
خانه / فروش میگو / فروش میگو به صورت عمده

فروش میگو به صورت عمده

میگو به صورت عمده در فروشگاه ما موجود می باشد.

میگو گمیشان

تهیه حوضچه

با استفاده از یک کیسه فیلتر (۲۰۰-۳۰۰ میکرومتر) ، حوضچه تا عمق ۸۰-۱۰۰ سانتی متر پر می شود ، پروبیوتیک ها (Bacillus sp.) افزودند و این حوضچه به مدت هفت روز با زنجیره ای کشیده می شود. در صورت استفاده از استخرهای روکش شده ، به جای آن باید از طناب های سنگین استفاده شود تا از پارگی آستر جلوگیری شود. کشیدن ملایم به منظور تقویت مخلوط خاک با پروبیوتیک ها و به حداقل رساندن توسعه بیوفیلم هایی که به طور بالقوه می توانند برای میگو سمی باشند ، انجام می شود.

برای از بین بردن هر نوع ماهی یا تخم مرغ کوچک ، کیک رنده شده (در ۲۰ ppm) به همراه سبوس برنج تخمیر شده یا سبوس گندم (بدون پوسته) در ۵۰-۱۰۰ ppm استفاده می شود. موارد اضافی منجر به شکوفایی بیشتر copepod می شود که باید طی دو هفته اتفاق بیفتد. در ضمن ، هوادهی کامل برای مخلوط کردن مناسب ، کاهش سطح کیک طعم دار و مخلوط کردن مواد مغذی و پروبیوتیک موجود در حوضچه ضروری است.

تهیه و استفاده از منبع کربن

یک منبع کربن پیچیده ، مانند برنج یا سبوس گندم (بدون پوسته) ، به مدت ۲۴ ساعت با آب (نسبت ۱: ۵-۱۰) و پروبیوتیک ها در زیر هوادهی مخلوط می شود. اگر سبوس ریز پودر شود ، کل مخلوط به آرامی به حوضچه اضافه می شود. در صورت خرد شدن ، شیر “شیر” یا “آب” بالایی به حوضچه اضافه می شود و مواد جامد سبوس به ماهی در حوضچه بیوفیلتر تغذیه می شوند. pH آب جوجه کشی باید بین ۶-۷ باشد و در صورت لزوم تنظیم شود.

پس از جمع آوری میگو ، که می تواند در تراکم ۳۰-۱۰۰ حیوان در متر مربع باشد ، مقدار سبوس تخمیر شده اضافه شده به سیستم و میزان کدورت بستگی دارد. به عنوان یک دستورالعمل کلی ، ۱ ppm برای سیستم های گسترده توصیه می شود ، در حالی که برای سیستم های فشرده از ۲-۴ ppm استفاده می شود. کدورت ایده آل (با استفاده از دیسک Secchi) باید در حدود ۳۰-۴۰ سانتی متر باشد. اگر بالاتر باشد باید سبوس کمتری اضافه شود و برعکس.

در طول دوره رشد ، هر ماه باید پروبیوتیک های اضافی اضافه شود تا به حفظ کیفیت آب و ترویج تشکیل بیوکلوئیدها (لکه های متشکل از لرزه ، زئوپلانکتون ، باکتری ها و غیره) کمک کند. به دنبال ۱۵ روز پس از جوراب زنانه حوضچه ای با میگو ، به آرامی زنجیر یا طناب را در کف حوضچه بکشید (اما نه بالای زهکشی مرکزی) برای به حداقل رساندن شکل گیری بیوفیلمها تشویق می شود.

برای سیستم های گسترده ، به طور کلی نیازی به مدیریت یا عمل بیشتر کیفیت آب نیست. با این حال ، برای سیستم های فشرده ، نیاز به حذف رسوبات بیش از حد (به عنوان مثال ، از طریق تخلیه مرکزی) به حوضچه رسوب گذاری دو ساعت بعد از هر بار تغذیه وجود دارد. صرف نظر از نوع سیستم ، به طور کلی pH در کل پایدار است.

خریداران محترم میگو به صورت عمده با ما در تماس باشند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
عبدالناصر کجمی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129356056
آدرس کانال: bazargani_aryansafa@
پست الکترونیکی: bazargani.aryansafa@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت روز میگو

آخرین قیمت روز میگو وانامی درجه یک

آن عده از عزیزانی که با کم خونی مواجه هستند میتوانند در سایت ها آخرین …

بازرگانی آریان صفا